БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

Сьогодні у Криму прощаються з мамою заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза — Аліє-ханим Чийгоз.

Крим Реалії ведуть пряму трансляцію з місця подій.

Аліє-ханим Чийгоз народилася у 1941 році в селі Корбек поблизу Алушти. Як і всі кримські татари, у травні 1944 року була депортована з Криму. У шлюбі з Зейтулла-аг'а Чийгозом вони виростили і виховали чотирьох дітей, мають 10 онуків.

— Для мене дуже важливо, що мій син — патріот свого народу, два роки сидить у в'язниці без провини з волі Росії. Я б багато чого сказала, але за ці слова йому можуть помститися. Прийде день — і все розповім. Крим стане могилою для путінської Росії. Цей екземпляр навіть державою не хочу називати, тому що вона втратила всю повагу до себе у всьому світі. І нехай вони мене на старості посадять за ці слова, я їх не боюся. Доживу — ще гірше скажу. На моїй батьківщині нічого любити Росію, — такі слова Аліє Чийгоз згадали сьогодні.

Кілька місяців тому лікарі встановили у матері Ахтема Чийгоза Аліє Чийгоз важку хворобу в стадії, яка не піддається лікуванню. Кілька днів тому захист Ахтема Чийгоза заявив, що у зв'язку зі стрімкою прогресією хвороби час у даній ситуації «йде на дні» і попросив суду дозволити політв'язню попрощатися з матір'ю. Це клопотання було відхилене.

Адвокат Микола Полозов просив негайно припинити нелюдське, принижуюче людську гідність поводження щодо Ахтема Чийгоза. І широким розголосом домогтися для нього можливості попрощатися з найближчою людиною.

Міністерство закордонних справ України зажадало від окупаційної влади РФ у Криму дозволити заступнику глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгоз, якого окупанти півострова другий рік утримують у СІЗО за сфабрикованим звинуваченням, побачитися з тяжко хворою матір'ю.

Внаслідок міжнародного тиску і зусиль, зроблених правозахисними організаціями, окупаційна влада після деяких відмов і сперечань була змушена організувати Ахтему Чийгозу зустріч із вмираючою матір'ю.

Сьогодні стало відомо про смерть Аліє Чийгоз. Однак і в цей раз окупанти не проявили гуманізм і не дали сину виконати свій обов'язок. Адвокат Микола Полозов повідомив, що дружина Ахтема Чийгоза Ельміра Аблялімова спробувала передати до СІЗО Сімферополя заяву про надання йому сьогодні можливості взяти участь у церемонії похорону його матері, але черговий відмовився її приймати, посилаючись на відсутність керівництва.

Дженазе (похорон) проходять сьогодні, у неділю 2 липня, з 14:00 у селі Долинне (Топчикой) Бахчисарайського району.

ФОТО: Фейсбук Наріман Джелялов, Олена Савчук, Заїр Смедляєв

QHA