СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Сьогодні, 4 грудня, о 9:00 (за київським часом) у приміщенні Кримського гарнізонного суду розпочалося виїзне засідання Ростовського окружного військового суду у справі Емір-Усеїна Куку.

"Судом" розглядається питання про зміну запобіжного заходу для правозахисника.

Як повідомляють у соціальних мережах, дружині Куку — Мер'єм — дозволили увійти до будівлі суду.

Громадське об'єднання "Кримська солідарність" опублікувало фотографії з місця подій.

Також громадське об'єднання опублікувало відео-інтерв'ю з одним із активістів, які прийшли підтримати політв'язня.

Нагадаємо, що 4 грудня правозахисна організація Amnesty International запустила онлайн-акцію за звільнення кримськотатарського правозахисника Емір-Усеїна Куку.

Для того, щоб приєднатися до акції, Amnesty International закликає опублікувати на особистій сторінці або в групах соціальної мережі Facebook повідомлення із закликом звільнити Емір-Усеїна Куку та додати хештег #FreeKuku.

QHA повідомляло, що Amnesty International показала відеоролик, присвячений долі кримського татарина, правозахисника Емір-Усеїна Куку, який незаконно утримується у російській в'язниці.

Нагадаємо, третьому фігуранту так званої ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» Емір-Усеїну Куку окупаційними силовиками пред'явлене звинувачення за статтею 278 КК РФ («Насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади»).

Раніше правозахисник Емір-Усеїн Куку розповів з допомогою відеотрансляції з «суду», що в СІЗО Сімферополя російські силовики систематично порушують права ув'язнених, влаштовуючи стеження і проявляючи зневагу до релігійних традицій мусульман. Співробітники ізолятора навіть не надають медичної допомоги в'язням, що призводить до їхньої смерті.

QHA