ФЕОДОСІЯ/КЕФЕ (QHA) -

В анексованому Криму сьогодні проходить засідання "суду" у справі кримськотатарського активіста Сулеймана Кадирова. Про це повідомляє у Facebook правозахисна організація "Кримська солідарність".

Кадирова звинувачують у публічному заклику до дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації. При цьому адвокат Олексій Ладін заявив, що експертиза не знайшла у коментарях Кадирова «закликів до будь-чого».

Нагадаємо, за версією звинувачення, Кадиров у березні 2016 року зробив репост відеоролика якогось Дем'яна Дем'янченка, який називався кримським татарином із Сімферополя і заявляв про створення батальйону «Крим» для звільнення непідконтрольних частин Донецької та Луганської областей України.

За кілька місяців під репостом з'явився коментар від Кадирова зі словами: «Підтримую, Крим був, є і буде Україною». Звинувачення базується на "експертизі", проведеній працівниками ФСБ, які доводять, що в коментарі Кадирова є заклик до порушення територіальної цілісності Росії.

5 жовтня 2016 року у будинку Кадирова був обшук. Пізніше щодо нього було порушено кримінальну справу зі звинуваченням у "сепаратизмі".

Раніше QHA повідомляло, що справа Сулеймана Кадирова продемонструвала єдність кримських татар.

QHA