КИЇВ (QHA) -

Окупанти створюють в Криму ситуацію, яка унеможливлює проживання на півострові кримських татар і українців, які є противниками Російської Федерації. Про це повідомив керівник адвокаційного центру Української Гельсінської спілки з прав людини Борис Захаров під час прес-конференції, яка проходила в Києві 7 грудня, передає кореспондент QHA.

— В окупованому Криму тривають традиції сталінських переслідувань кримських татар. Фактично неможливо займатися ні політичною, ні журналістською діяльністю, йде тиск і переслідування мусульман. Хороші новини полягають у тому, що були звільнені Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз, але загальна ситуація в Криму залишається жахливою, — заявив Захаров.

Він зазначив, що звільнення політичних в'язнів, які були засуджені в Криму, не обговорюється в рамках Мінського процесу.

— Заручники Кремля знаходяться за межами Мінського процесу. Їхнє звільнення можливе лише за допомогою інших дипломатичних процесів і правових механізмів. На жаль, процес звільнення політв'язнів є закритим, — зауважив він.

Також, за його словами, окупанти регулярно здійснюють на півострові такі військові злочини, як насильницьке переміщення політв'язнів на територію РФ, примус до служби у військах країни-окупанта, порушення прав власності та злочини проти людяності.

— Ми нараховуємо 18 випадків насильницьких зникнень, частина з яких призвела до смерті, а в цілому прокуратура розслідує близько 33 справ щодо зникнення осіб на території півострова, — заявив Захаров.

Нагадаємо, сьогодні, 7 грудня, у підконтрольному Кремлю Київському районному "суді" Сімферополя проходить засідання щодо визначення запобіжного заходу кримськотатарським активістам Сейрану Салієву, Тимуру Ібрагімову і Мемету Белялова, яких звинувачують у нібито «злочині проти основ національної безпеки Росії, конституційного ладу і територіальної цілісності».

QHA