СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Проукраїнському активісту в окупованому Криму Володимиру Балуху в окупаційному суді продовжили утримання під вартою до 4 березня. Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомив журналіст Антон Наумлюк.

— Володимира Балуха залишили під вартою до 4 березня. Скаргу, яка була подана місяць тому, розглянули тільки сьогодні у Верховному суді Криму.

Кримський патріот Володимир Балух у суді заявив про політичний характер слідства проти нього і підкиданні доказів. Він стверджує, що окупантам не вдасться своїми діями зламати його дух.

— Все, що відбувається, разом ыз третім обшуком, — це тиск на мене. Тому що в цьому мерзотному світі, який культивує держава, я вважав за краще залишитися людиною... Не так складно підняти апеляційні та касаційну скарги, щоб побачити, що мені ще рік тому погрожували підкинути зброю і патрони, щоб зробити те, що зробили зараз. Позбавити мене засобів до існування, щоб зламати. Це марно, мене можна позбавити засобів і життя, але мій дух не зломити.

Нагадаємо, Володимир Балух вивісив прапор України біля свого будинку в 2013 році та не зняв після початку окупації Криму.

30 квітня 2015 року до кримчанина прийшли співробітники підконтрольних окупантам правоохоронних органів. Тоді його запідозрили в крадіжці запчастин від трактора Т-74. Однак Балух відмовився спілкуватися з представниками ФСБ і 11 днів переховувався. У цей час правоохоронці перевернули догори дном його будинок і будинок його матері, а також зірвали український прапор.

14 листопада 2015 року до нього знову з'явилися співробітники правоохоронних органів. Після обшуків у будинку Балуха правоохоронці порушили стосовно нього кримінальну справу за статтею 319 КК РФ «Образа представника влади».

Влітку 2016 року Роздольненський районний «суд» окупованого Криму виніс вирок відносно громадянина України Володимира Балуха і засудив його до 320 годин обов'язкових робіт.

8 грудня того ж року співробітники ФСБ провели у нього обшук, після чого активіста затримали нібито через знайдені на горищі будинку докази у вигляді 90 патронів і тротилових шашок.

ФОТО: інтернет

QHA