СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

У Сімферополі в віці 87 років помер кримськотатарський письменник Різа Фазил.

— Пішов з життя письменник і поет Різа Фазил. Важка втрата для кримськотатарської культури, написала у Facebook 26 листопада кримська журналістка Наджах Фемі.

Про смерть кримськотатарського письменника Різи Фазила також повідомляють кримські ЗМІ. Газета Avdet уточнює, що письменник переніс інсульт, а помер він у сьомій міській лікарні Сімферополя, не приходячи до тями.

Біографія: Різа Фазил народився 30 травня 1929 року у селі Барин Карасубазарського району. 1944 року разом із частиною депортованого з Криму кримськотатарського народу, Різа потрапив до Макар'євського району Костромської області, де спочатку закінчив 7 клас, потім 1955 року Костромський торговий технікум, а 1959 — економічний факультет Самаркандського торгового інституту.

1965-1980 рр. працював перекладачем в першій газеті, що видавалася кримськотатарською мовою у Ташкенті «Ленін байраг'и» (Ленінський прапор) начальником відділу, 1980-1994 рр.  завідувачем відділу поезії у видавництві журналу «Йилдиз» («Зірка») та відповідальним секретарем .

Перші вірші Різа Фазил друкував у газеті «Ленін байраг'и», а 1970 року вийшла його перша збірка віршів під назвою «Наврез». Далі вийшли у світ такі його книги, як збірник прислів'їв і приказок кримськотатарською мовою «К'айда Бірлік — Анда тірілік», збірник нарисів «Аналар яш екенде», «Садик'лик'», були підготовлені підручник з кримськотатарської літератури «Тувг'ан едебіят» (Рідна література) , двотомник Ашика Умера «Сайлама есерлер» (Вибрані твори) .Також добре відома видана спільно із Сафтером Нагаєвим «К'иримтатар едебіяти таріхина бір назар».

Повернувшись до Криму, Різа Фазил спільно з імамом Абдульваїтом Сахтарою переклав на кримськотатарською мовою «Буюрин'из дуаг'а!» і Коран.

З 1975 року Різа Фазил був головою Спілки кримськотатарських письменників.

ФОТО: Facebook Наджах Фемі

QHA