СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У підконтрольному Кремлю Київському районному "суді" Сімферополя почалося засідання щодо визначення запобіжного заходу кримськотатарським активістам Сейрану Салієву, Тимуру Ібрагімову та Мемету Белялова, яких звинувачують у нібито «злочині проти основ національної безпеки Росії, конституційного ладу і територіальної цілісності». Про це повідомило громадське об'єднання «Кримська солідарність» у Facebook.

Обвинувачення просить продовжити запобіжний захід.

До зали суду впустили лише родичів, проте не пустили дружину Сейрана Салієва з трьома дітьми.

Суддя відхилив клопотання адвокатів про те, що обвинувачених тримають під вартою, коли їхня вина не доведена.

QHA повідомляло, що 5 грудня в окупованому Криму так званий Київський районний "суд" Сімферополя продовжив термін утримання під вартою шістьом затриманим у Бахчисараї кримським татарам Тимуру Ібрагімову, Мемету Белялову, Серверу Зекерьяєву, Сейрану Салієву, Марлену (Сулейману) Асанову та Ернесту Аметову. «Суд» ухвалив, що активісти залишаться в СІЗО до 9 березня. Адвокати політв'язнів вже заявили, що оскаржать рішення про продовження запобіжного заходу.

Нагадаємо, Сулейман Асанов, Сервер Зекерьяєв та Ернест Аметов були затримані 11 жовтня 2017 в окупованому Криму під час масових обшуків, які окупанти проводили в будинках кримських татар. П'ятьох затриманих у Бахчисараї кримських татар, у тому числі Ернеста Аметова і Сервера Зекерьяєва, звинуватили в «участі у терористичній діяльності», а Сулеймана Асанова (власника кафе «Салачик'») — в організації осередку «Хізб ут-Тахрір».

12 жовтня Київський районний «суд» Сімферополя обрав запобіжний захід для них у вигляді двох місяців арешту.

Всі затримані є активними учасниками громадської організації «Кримська солідарність».

Як повідомив адвокат Еміль Курбедінов, затримані російськими силовиками 11 жовтня шестеро бахчисарайських активістів звинувачуються в участі в організації «Хізб ут-Тахрір» через розмови в місцевій мечеті, яка була записана і передана до ФСБ.

Відзначимо, що Сулейман (Марлен) Асанов 1 грудня став лауреатом «Волонтерської премії - 2017», заснованою «Євромайдан SOS».

QHA