КИЇВ (QHA) -

Кореспондент Національного громадського радіо США (NPR) Лусіан Кім після поїздки до окупованого Криму заявив, що там «під запис бояться говорити» навіть прихильники президента РФ Володимира Путіна.

— Основна скарга, яку я чув практично від усіх, з ким розмовляв, це те, що немає роботи, ціни зросли вдвічі через те, що припинилося наземне сполучення з Україною. Один водій мені навіть сказав, що хабарі зросли вдвічі, зазначив він.

Кім повідомив, що невиконання Путіним обіцянок економічного покращення життя на окупованому півострові викликає розчарування у населення.

Мене здивував один молодий чоловік у Сімферополі. Він сказав, що голосував на «референдумі», який не був визнаний жодною іншою країною, але він голосував на тому «референдумі» за приєднання до Росії. Тепер він дуже незадоволений і хоче виїхати. Йому не подобається брак політичної волі, брак економічних можливостей, але він у меншості. Більшість кримчан підтримували анексію і продовжують підтримувати її. Люди говорили мені, що «в Україні» було б гірше, адже вона може бути досить нефункціональною, або вони дивляться на війну у Східній Україні і кажуть: «хоч цього у нас немає».

Кореспондент додав, що, незважаючи на невиконання президентом РФ обіцянок, люди незаконно анексованого Криму «готові голосувати» за нього.

— Люди критикують рівень корупції, брак роботи, але в той же час вони говорять, що готові голосувати за Путіна на виборах, бо він, як вони кажуть, «знову з'єднав Крим із Росією, виконавши історичну місію».

Кім додав, що Крим нескоро зможе повернутися до складу України через «повну аполітичність населення».

Люди не особливо проукраїнськи налаштовані, тому що після отримання Україною незалежності, після розвалу Радянського Союзу, держава Україна проводила досить незграбну політику для розвитку ідентичності у Криму і відданості державі.

Росія намагається зробити процес повернення окупованого півострова до складу України неможливим.

В Криму потужно розвиваються військові сили, Росія також поспішає завершити будівництво мосту, який з'єднає Крим з Росією, і вони сподіваються, що це вирішить певні логістичні проблеми, дозволить знизити ціни.

Нагадаємо, заступник директора з міжнародних питань Центру дослідження армії заявив, що розміщення в окупованому Криму нових зенітно-ракетних комплексів С-400 «Тріумф» є свідченням провалу кримської авантюри Путіна. Експерт зазначив, що Путін почав анексію у Криму, розраховуючи на те, що через три місяці Україна взагалі перестане існувати, що буде організований проект Новоросія і юридичної особи під назвою «Україна» взагалі не буде, а отже Росії не буде необхідності відповідати в міжнародному суді за порушення міжнародних угод.

Джерело: Голос Америки

QHA