СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В окупованому Криму озброєні російські силовики заблокували базу відпочинку, де 20 серпня повинні проходити пам'ятні заходи кримських татар, повідомляє голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров у Фейсбук.

За його інформацією, кілька десятків озброєних людей у масках і російська поліція перекрили вхід на територію бази відпочинку «Ковбой» у селі Ак'-К'ая (Біла Скеля) поблизу м. К'арасувбазара (нині Білогірськ). Оголошена російськими окупантами причина блокування території бази відпочинку — нібито надійшло повідомлення про наявність на території бази «схрону зі зброєю».

— Як відомо, сьогодні о 12:00 на території бази відпочинку "Ковбой", яка розташована на одному з мальовничих та історичних місць Криму — Ак'-К'ая, має розпочатися захід, присвячений 30-річчю проведення масових мітингів кримських татар у Москві влітку 1987 року. Очевидно, російські окупанти вирішили не допустити проведення в тимчасово окупованому Криму патріотичного заходу, присвяченого одному з вирішальних етапів кримськотатарського національного руху новітнього часу, — написав голова Меджлісу.

Чубаров також додав, що окупанти затримали Бекіра Умерова — одного з організаторів заходу, ветерана національного руху, брата Ільмі Умерова.

За останніми даними, незважаючи на присутність у районі десятків силовиків, акція пам'яті почалася.

ФОТО: Фейсбук

QHA