СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В окупованому Криму силовики знову проводять обшуки у будинках кримських татар.

Про це повідомила на своїй сторінці в Фейсбуці Луфтіє Зудієва.

— Терміново!!! Надійшла інформація, що зараз йде обшук у с. Пушкіне (Радянський район) у будинку кримських татар, — написала вона.

За попередньою інформацією, обшук проходить у будинку вчительки молодших класів, викладачки кримськотатарської мови Мустафаєвої Ленари та її чоловіка Мустафи.

Крім цього, силовики обшукують будинок матері Мистафи Аджер на сусідній вулиці.

Причини обшуків нікому з них поки невідомі.

Також з'явилася інформація, що силовики ФСБ приїхали з Севастополя і зараз будуть проводити обшук у будинку сестри Ленари у селі Журавки.

Раніше QHA повідомляло, що 8 листопада в Криму пройшли обшуки у будинках кримських татар. Кількох з них затримали, а також вилучили телефони. Одного з затриманих — Сейтумера Сейтумерова — відвезли до поліції міста Бахчисарая. Він відомий як фотограф, економіст і адміністратор кафе "Салачик'", власником якого є затриманий 11 жовтня Марлен (Сулейман) Асанов.

Відомо також про обшук у смт Кіровське по вул. Шкільній у будинку голови регіонального меджлісу Екрема Абдульватова. У нього також вилучили телефон і ноутбук.

Силовики також обшукали будинок активіста Алімдара (Руслана) Нарімановича Белялова, якого оштрафували за активну позицію та висвітлення подій у Криму (зокрема, обшуків і затримань у Бахчисараї 11 жовтня 2017 р.). Під час обшуку у нього вилучили велику суму грошей: 3000 доларів і 60 000 рублів без складання відповідного протоколу.

До районного відділення забрали п'ятьох працівників громадського харчування, які працювали у Белялова. Це Зекерьяєв Асан Расимович, Зекерьяєв Алім Айдерович, Абдураманов Ресуль Фарикович, Ісаєв Мустафа Рамазанович, Умеров Амет Халилович. У всіх намагалися взяти зразки ДНК і відбитки пальців. До деяких з них була застосована фізична сила.

QHA