СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У ніч на 10 липня в селищі Леніно невідомі викрали кримського мусульманина Мусліма Борадіна (за уточненою QHA інформацією — Петро Сергійович Борадін, більше 15 років тому прийняв іслам). Його протримали посеред поля три години, погрожуючи розстрілом і вимагаючи співпраці.

Пізніше Муслім і активісти, які прибули на допомогу до його будинку, припустили, що викрадачами були співробітники ФСБ. Про це на своїй сторінці в Фейсбуці повідомив користувач Narim Nead, опублікувавши відеозапис з розповіддю Мусліма про своє викрадення.

За словами кримчанина, вночі йому подзвонив брат, повідомивши, що до нього зараз під'їде його старий знайомий із Саранська. Спросоння Муслім вийшов з дому і сів у білу іномарку, в якій перебували чотири особи, одна з яких не була слов'янської зовнішності.

— Почали мене питати, хто такий Олег. Я відповів, що не знаю такої людини. Вони почали стверджувати, що нібито я знаю. Матюкалися по-всякому. Якщо я зараз не скажу нормально, то будемо розмовляти в іншому місці. Я кажу: «Ви, напевно, помилилися!» — розповідає він.

Далі кримчанина вивезли в невідоме місце в бік Феодосії, де почали йому погрожувати пістолетом, вимагаючи зізнатися у колишніх зв'язках з якимось державним чиновником, якому він нібито давав інформацію про партію «Хізб ут-Тахрір».

 — Ще в машині я їм сказав, що це не справа — посадили, відвезли, вбили. Хоч якихось адвокатів представте. Взагалі свавілля, що це за держава, яка не стежити за цим безладом?! Потім я їм сказав, що нічого їм не скажу того, що вони хочуть від мене почути. Ось ми приїхали сюди, застрельте і закопайте.

Викрадачі, мабуть, зрозумівши, що не зможуть погрозами залякати мусульманина, почали пропонувати йому співпрацю: Муслім повинен був надавати їм інформацію про знайомих йому мусульман.

Після його відмови передбачувані співробітники ФСБ попросили Борадіна написати заяву про те, що він не числиться ні в яких терористичних організаціях і з ним була проведена «нормальна бесіда». Як зазначив у відео Муслім Борадін, писав він під диктовку викрадачів.

— Скільки живу, такого не спостерігалося. А на сьогоднішній день взагалі не розумію, чому таке відбувається. Я зараз все це розповідаю своїм братам і сестрам, щоб всі розуміли, в який час ми на сьогоднішній день живемо. Обов'язково треба такі витончені методи шукати, щоб налякати людину?

Мусліма Борадіна під ранок повернули додому, звелівши йому не повідомляти деталей «бесіди» рідним і близьким.

За словами автора відео, зараз стан у нього тривожний.

Друга частина розповіді:

ФОТО: інтернет

QHA