СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

На центральній площі Сімферополя співробітники окупаційної поліції затримали ветеранів національного руху кримських татар Сервера Караметова і Нарімана Джемілєва, а також Сервера Ізмайлова. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Заїр Смедляєв.

— Зараз повідомили про затримання на центральній площі м. Сімферополя наших співвітчизників! Серед них Сервер-аг'а Караметов, Наріман Джемілєв і Сервер Ізмайлов. Везуть до центрального РВВС, написав він.

Зазначається, що троє кримських татар вийшли на площу з національними прапорами.

За інформацією першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла, у Феодосії активіста національного руху кримських татар Сулеймана Кадирова, який прийшов покласти квіти до пам'ятника жертвам Депортації, також намагалася затримати поліція. Однак Кадирова відпустили.

14:30: У Бахчисараї поліція затримала 5 машин, які проїздили з кримськотатарськими прапорами, повідомила Айше Умерова на своїй сторінці у Facebook.

16:30: Айше Умерова повідомила, що суди над затриманим у Бахчисараї почнуться завтра, 19 травня, з 14:00.

— Суди над затриманими у Бахчисараї хлопцям почнуться завтра, 19 травня, з 14:00, по півгодини на кожного. П'ять судів над водіями, інші як свідки, мабуть, проходитимуть. Загрожують штрафи у 10 тисяч рублів. Хлопців до суду відпустили по домівках.

За інформацією першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла, у Феодосії активіста національного руху кримських татар Сулеймана Кадирова, який прийшов покласти квіти до пам'ятника жертвам Депортації, також намагалася затримати поліція. Однак Кадирова відпустили.

Як повідомляло раніше QHA, у Бахчисараї сьогодні вранці невідомий автомобіль з георгіївською стрічкою на лобовому склі перегородив підхід до до меморіальної дошки пам'яті жертв Депортації кримськотатарського народу.

Пізніше стало відомо, що судове засідання у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза було скасоване через масове скупчення людей.

Нагадуємо, 18 травня 1944 року у Криму розпочалася депортація кримських татар. Радянська влада звинуватила весь народ у співпраці з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. Тисячі кримських татар вивезли до Середньої Азії. По дорозі і протягом першого року заслання від голоду і хвороб загинули понад 30 тисяч осіб. Кримським татарам дозволили повернутися на батьківщину до Криму лише 1989 року.

12 листопада 2015 року Верховна Рада України прийняла постанову, якою Депортація кримських татар 1944 року визнана геноцидом кримськотатарського народу. Розслідування за фактом Депортації кримських татар було розпочато прокуратурою АР Крим у жовтні 2016 року.

ФОТО: інтернет

QHA