СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У Роздольненському районному «суді» в окупованому Криму проходить судове засідання у справі Володимира Балуха — кримського фермера і громадського активіста, який вивісив у 2014 році на своєму будинку український прапор.

Як повідомляє на своїй сторінці в Facebook Михайло Батрак, Володимир заявив про необхідність зміни йому запобіжного заходу на не пов'язаний із позбавленням свободи, так як у нього загострилася сечокам'яна хвороба, він відчуває постійні болі в області печінки і йому не надається належна медична допомога в СІЗО.

— Якщо запобіжний захід не буде мені змінений, то я буду це розцінювати як цілеспрямовані дії, спрямовані на моє фізичне усунення, — заявив Володимир.

Адвокат Володимира, Ольга Дінзе, так само заявила про необхідність зміни запобіжного заходу, так як загальний термін утримання під вартою під час розгляду кримінальної справи не може перевищувати 6 місяців, до того ж у Володимира є хвора мати, яка потребує постійного догляду, і немає будь яких підстав для подальшого утримання під вартою Володимира Балуха.

Суд на місці визначив допитати цивільну дружину Володимира, Балух Наталю, на предмет того, чи не заперечує вона, що Володимира помістять під домашній арешт до її домоволодіння, і чи є у неї документи, що підтверджують право власності. Таких документів у Наталії з собою не було, суддя дала одну годину на те, щоб Наталя привезла до суду документи.

— Наталя поїхала за документами… Чекаємо.., — написав Батрак.

Нагадаємо, 24 жовтня підконтрольний Кремлю Роздольненський районний суд у Криму залишив під вартою українського активіста Володимира Балуха до 16 січня 2018 року.

Під час дебатів прокурор заявив, що підстав для зміни тримання під вартою не з'явилося, і що Балух, перебуваючи на волі, нібито може почати знову займатися «протиправною діяльністю».

Як повідомляло QHA, 8 грудня 2016 року співробітники ФСБ в анексованому Криму приїхали до села Серебрянка, де провели обшуки у будинках українського активіста Володимира Балуха і його матері. Після обшуків активіста затримали нібито через знайдені на горищі будинку докази у вигляді 90 патронів і тротилових шашок.

QHA