СІМФЕРОПОЛЬ (QHA) -

Росія зіткнеться з серйозними технічними проблемами при запуску турбін Siemens, які нелегально були доставлені до анексованого Криму, повідомляє Reuters.

За даними Reuters, жодна з російських компаній ніколи не працювала з турбінами Siemens без допомоги німецького виробника, і експерти вважають, що запуск турбін без інженерів з Siemens або його партнерів стане «жорстким випробуванням інженерної винахідливості» РФ.

При цьому співрозмовники агентства визнають, що без представників Siemens запустити турбіни реально. Відомо, що на російських електростанціях раніше були запущені 18 турбін тієї ж моделі, які зараз знаходяться у Криму. Таким чином, є люди, які спостерігали за їх запуском.

Відзначимо, що Siemens заявила про намір заблокувати установку і введення в експлуатацію турбін, доставлених до окупованого Криму в обхід санкцій У цьому випадку Росія зіткнеться з труднощами в роботі електростанцій, покликаних виконати обіцянку президента РФ Путіна про стабільне постачання енергією окупованого півострова.

А тим часом Рада директорів «Силових машин» відправила у дострокову відставку свого гендиректора Романа Філіппова після скандалу з поставками газових турбін Siemens до Криму, повідомляє РБК. 13 липня його допитали у ФСБ у справі про розголошення держтаємниці.

Як повідомляло QHA, в обхід санкцій ЄС до Криму були поставлені турбіни виробництва німецького концерну Siemens, які Росія планує використовувати для нових кримських ТЕС. За даним фактом компанія звернулася до суду, а також почала внутрішнє розслідування.

ФОТО: інтернет

QHA