КИЇВ (QHA) -

У «Кримському будинку» відбулася презентація книги «Олег Сенцов», присвяченої кримському кінорежисеру, якого окупанти у Криму засудили за сфабрикованою справою, засудивши до 20 років позбавлення волі.

Ця книга — збірка унікальних спогадів його друзів, фотографій, сценаріїв його фільмів, а також допитів свідків у його «справі».

Коли ми подумали про формат книги, відразу виникла ідея про те, що це повинна бути пряма мова від людей, які знають Олега. Хронологічно вона йде через все життя Олега, зі свідченнями його сестри і друзів, розповіла кінопродюсер компанії 435 FILMS і продюсер книги Анна Паленчук.

Книга готувалася більше року, і вийшла у видавництві «Фоліо» накладом 2000 примірників українською мовою. Однак незабаром планується також її перевидання російською з доповненнями через кілька місяців.

Ми хочемо, щоб діячі культури різних країн світу могли прийти з цією книгою у свої уряди і показати, що у нас відбувається. У ній детально розібрані події, пов'язані з судом, і тим, як за Олега борються в усьому світі. Сподіваюся, іноземні видавці захочуть її перекласти... Російська версія вже готова до друку, і вона буде з доповненнями. Я впевнений, що в електронному вигляді російське видання буде активно продаватися на російських інтернет-ресурсах, поділився директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький.

На презентації також була присутня двоюрідна сестра Сенцова Наталія Каплан. Вона висловила надію на те, що ця книга стане ще одним важливим кроком у боротьбі за звільнення Сенцова.

Олег справді герой... Зараз із ним немає зв'язку, але на наступному тижні до нього полетить адвокат. Для матері це дуже важко, і новина про те, що його перевезли в набагато жорсткіші умови, її підкосила, повідомила вона.

Вона також попросила всіх, хто хоче підтримати Сенцова, писати йому в колонію листи, а також підтримувати його на акціях.

У нас є об'єднання родичів політв'язнів. Ми будемо просити уряд виділити людину, яка б координувала всі відомства, які займаються звільненням наших родичів, зазначила Каплан.

Книгу можна придбати вже зараз на сайті видавництва «Фоліо» або у книжкових магазинах, її ціна — 120 гривень.

Нагадаємо, що у серпні 2015 року суд у РФ визнав Олега Сенцова і Олександра Кольченка винними у нібито створенні у Криму «терористичної організації», скоєнні двох терактів і підготовці ще одного, а також у спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні зброї.

Сенцов був засуджений до 20 років колонії, Кольченко — до 10 років позбавлення волі.

QHA