КИЇВ (QHA) -

В українських консулів немає доступу до відвідування чотирьох українських громадян, політв'язнів у Російській Федерації: Олега Сенцова, Ферата Сайфуллаєва, Рустема Ваїтова і Олександра Кольченка.

Про це повідомила спікер Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца.

— На даний момент є четверо політв'язнів, до яких не було допуску консулів. За весь час доступу не було взагалі до Сенцова, Кольченка, Ваїтова і Сайфуллаєва, зазначила вона.

Беца додала, що Росія не дозволяє українським консулам зустрінеться з політв'язнями, оскільки ті є кримчанами, а відтак нібито громадянами РФ.

QHA повідомляло, що Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку із системними відмовами російської сторони надати консулу України дозвіл на відвідування незаконно утримуваних в РФ Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Рустема Ваїтова, Руслана Зейтуллаєва та Ферата Сайфуллаєва. У МЗС зазначили, що свідоме нехтування правом консула на відвідування співвітчизників в установах їхнього утримання свідчить про намір російської сторони приховати факти безправ'я і політичної спрямованості справ щодо громадян України.

Нагадаємо, що у серпні 2015 року суд в РФ визнав Олега Сенцова і Олександра Кольченка винними у нібито створенні у Криму «терористичної організації», скоєнні двох терактів і підготовці ще одного, а також у спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні зброї.

Сенцов був засуджений до 20 років колонії, Кольченко — до 10 років позбавлення волі.

23 січня 2015 року у Криму були затримані мусульмани Руслан Зейтуллаєв, Рустем Ваїтов, Юрій (Нурі) Примов і Ферат Сейфуллаєв. Їх звинуватили у причетності до забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір».

7 вересня 2016 року суд Ростова-на-Дону засудив до позбавлення волі чотирьох кримчан за нібито причетність до організації «Хізб ут-Тахрір», яка визнана в Росії терористичною. Руслан Зейтуллаєв отримав 7 років позбавлення волі, Ферат Сейфуллаєв, Рустем Ваїтов і Юрій Примов засуджені до 5 років позбавлення волі.

Джерело: Інтерфакс-Україна

QHA