КИЇВ (QHA) -

В офісі Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні обговорюється ситуація в окупованому Росією Криму, зокрема, сьогоднішні поодинокі пікети і затримання у Сімферополі. Про це кореспонденту QHA повідомив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Він зазначив, що у зустрічі взяли участь представники Меджлісу кримськотатарського народу і правозахисники.

За словами глави Меджлісу, подібні зустрічі проводяться регулярно.

— Ми відзначили, що, на жаль, будь-які міжнародні організації, включаючи і місію (ООН, — ред.) в Україні, так і не знайшли ефективних механізмів, які б змусили Росію реагувати на моніторинги, рекомендації, заклики на всіх міжнародних рівнях, куди організації звертаються щодо Росії.

Мій головний заклик до місії давайте разом наполягати під час зустрічей з партнерами на тому, що, не маючи механізму ефективного тиску на Росію, наша діяльність з моніторингу прав людини у Криму не закінчується ефективними результатами, зазначив Рефат Чубаров у коментарі кореспонденту QHA.

Крім того, Рефат Чубаров наголосив, що Росія уникає будь-якої реакції на питання, пов'язані з Кримом.

— Коли мова йде про Крим, Росія демонстративно уникає будь-якої реакції, і це наше слабке місце. Ми не можемо захистити людей, які сьогодні сидять у в'язницях і тих, над ким нависла загроза арештів, як сьогодні, — сказав він.

Нагадаємо, сьогодні, 14 серпня, з самого ранку четверо літніх активістів вийшли з одиночними пікетами під адміністративні будівлі Сімферополя під Держраду, Радмін, МВС і «Верховний суд». Активісти висловили своє невдоволення затриманням 76-річного Сервера Караметова, якому 9 серпня «суд» дав 10 діб арешту за нібито «непокору поліції».

В цілому російські силовики сьогодні затримали вісім активістів. Серед них виявилися навіть ті, хто просто здійснював відеотрансляцію..

ФОТО: інтернет

QHA