КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 30 січня, на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків депутати підтримали проект рішення, який передбачає перейменування станції та лінії Київського метрополітену.

Про це заявили у прес-службі Київради.

— Згідно з проектом рішення, пропонується перейменувати станцію метро "Петрівка" у "Почайна" — відповідно до назви річки Почайна, яка є однією з найдавніших у Києві, — йдеться у повідомленні.

Громадські обговорення відповідної пропозиції проводили з 1 березня по 1 травня 2017 року. У голосуванні взяли участь тисяча дев'ятсот тридцять дві людини. 73% з них підтримали перейменування.

Окрім того, "Куренівсько-Червоноармійська" (блакитна) лінія столичної підземки може отримати нову назву "Оболонсько-Теремківська".

У прес-службі відзначили, що наявна назва відображає лише початковий проект лінії, і наразі вона не проходить через місцевість Куренівку. Друга частина назви — "Червоноармійська" — припинила відповідати надземній топоніміці після перейменування станції "Червоноармійська" на "Палац Україна" у 1993 році. Також у листопаді 2014 року вулиці Червоноармійській повернули історичну назву Велика Васильківська.

Проект рішення має також розглянути постійна комісія Київради з питань транспорту, зв'язку та реклами. Після чого документ обговорять на пленарному засіданні Київської міської ради.

Як повідомлялося, у квітні 2015 року був ухвалений, а у травні набув чинності закон «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їхньої символіки». Для реалізації цього закону 8 грудня 2015 року при Інституті національної пам'яті була створена експертна комісія. Протягом півроку місцеві органи влади мали провести громадські слухання і запропонувати Верховній Раді нові назви. У тих випадках, коли такі слухання не проводились, назви пропонував Інститут національної пам'яті.

QHA