КИЇВ (QHA) -

Сьогодні під стінами КМДА зібралася група активістів, щоб захистити черговий парк столиці від варварського знищення, передає кореспондент QHA.

Цього разу кияни захищають парк «Гірка Крістера».

— 29 грудень 2017 року до парку приїхало близько 50 тітушек і почали різати дерева. Вони знищили понад 300, зокрема і унікальних, дерев,  розповів активіст групи захисту Олександр Верета.

Зауважимо, що дана ділянка землі видана під будівництво ще колишнім мером Києва Леонідом Черновецьким. Чому так довго вона не використовувалася, невідомо, але, коли в терміновому порядку у грудні почали підготовку до будівництва, лише тоді жителі дізналися про подальшу долю парку.

Олег Кочерга, один з організаторів групи із захисту «Гірки Крістера», повідомив, що активісти відразу ж почали протидіяти будівництву.

— Ми перекривали дороги, інформували громадськість. Ось і зараз наша акція на Хрещатику закінчилася тим, що це питання було винесене на розгляд постійної комісії Київської міськради з питань містобудування, архітектури та землекористування. Було прийняте рішення в місячний термін вирішити наявну ситуацію, — сказав він.

Нагадаємо, Гірка Крістера — історична місцевість у Подільському районі. Межує з Вітряними Горами, Западинкою, Вишгородським житловим масивом. На цій території охороняються ботанічні пам'ятки місцевого значення.

Додамо, що внаслідок такого будівельного свавілля там знесли дитячий майданчик, один з будинків дав тріщину. Не вирішується також питання зі старими комунікаціями, які введені в експлуатацію ще у 80-роках.

Жителі району просять всіх небайдужих громадян підписати петицію проти даного будівництва.

QHA