КИЇВ (QHA) -

У Національній парламентській бібліотеці України 11 листопада відбулася благодійна акція «Рука допомоги». Її мета — підтримка дітей з сімей кримських політв'язнів.

Це вже четверта подібна акція. Під час попередніх трьох активісти зібрали і передали у Крим близько 100 тис. гривень.

Для того, щоб долучитися до благодійності і допомогти дітям, відвідувачі могли придбати сувенірну продукцію з кримськотатарською символікою, національні страви, керамічні вироби, або взяти участь у численних майстер-класах. Серед них — майстер-клас із гончарного мистецтва, нанесення візерунків хною, патріотичного плетіння у техніці «макраме» і багато інших.

99 неповнолітніх дітей залишилися без батьків, без годувальників, і будь-яка допомога їм важлива. І ті кошти, які будуть зібрані тут, вони будуть передані до Криму. І величезна подяка організаторам подібних заходів, тому що збирати таку велику суму, щомісяця, щоб допомагати дітям, це дуже складно. Організація «Бизим балалар» щомісяця виплачує кожній дитині по 5 тис. рублів. Це триває вже багато місяців, і це дуже складно, тому будь-який внесок важливий, розповіла активістка Айше Умерова, передає кореспондент QHA.

До заходу долучилися всі небайдужі до порушення прав людини на окупованому Кримському півострові, представники влади, волонтери та правозахисники.

— Весь наш народ там дуже потребує уваги. І через такі виставки ми повинні акцентувати увагу на тому трагічному становищі, в якому зараз перебувають кримські татари і громадяни України, які проживають у Криму, вважає заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

У свою чергу глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зазначив, що Меджліс і кримськотатарські громадські організації робитимуть все можливе для того, щоб звільнити українських політв'язнів і вигнати з Криму російських окупантів.

Всіх, хто простягає руку допомоги дітям, вони називають негідниками і злочинцями. Окупанти виходять з того, що всі, хто думає про своїх дітей, повинні робити все для того, щоб не сісти до в'язниці. Окупанти говорять якщо хочете бути поруч зі своїми дітьми, то будьте зрадниками, виступайте проти свого народу, землі і держави... Ми робимо і будемо робити все для того, щоб звільнити кожного політв'язня, щоб вони були разом зі своїми дітьми, об'єдналися зі своїми сім'ями. І ми будемо робити все для того, щоб зупинити це джерело постійних злочинів, які кояться на кримській землі. Цим джерелом є російська окупація, сказав глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Організаторами заходу виступили Меджліс кримськотатарського народу, організація «Кримська родина», Ісламський громадський культурний центр, Національна парламентська бібліотека України, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, Всеукраїнська асоціація громадських організацій «Альраїд», а також офіс Уповноваженого Президента України з справах кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва.

QHA