КИЇВ (QHA) -

Співробітники української кіберполіції затримали організатора міжнародної злочинної платформи «Avalanche», яка щодня інфікувала близько п'ятисот комп'ютерів в усьому світі. Про це повідомляється на сайті кіберполіції.

У поліції зазначили, що підозрюваного затримали у Києві. У нього виявили український паспорт на ім'я іншої людини.

Під час обшуку орендованої ним квартири вилучили ноутбук, гроші та флеш-накопичувачі.

26 лютого у місті Полтава відбудеться судове засідання з обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Платформа «Avalanche» функціонувала 7 років, до її ліквідації було залучено правоохоронців з 30 країн. Кримінальну справу з приводу платформи розслідує також прокуратура Вердена і поліція Люнебурга (Федеративна Республіка Німеччина).

Підозрюваного вже затримували у 2016 році, проте полтавський суд тоді відмовився його заарештовувати, після чого чоловік зник.

Хакера звинувачують у правопорушеннях, передбачених ч. 3 ст. 209 (відмивання коштів), ч. 1 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів), ч. 2 ст. 342 (опір представникові влади) і ч. 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

QHA повідомляло, що Міністерство закордонних справ Великобританії публічно звинуватило російську армію у використанні вірусу NotPetya для проведення кібератаки, яка сталася у червні 2017 року. Практично три чверті випадків зараження зафіксували в Україні.

QHA