КИЇВ (QHA) -

Пам'ять українських борців за свободу, загиблих три роки тому на Майдані, вшанують на заходах, які пройдуть у Києві з 18 по 22 лютого. Про це повідомив гендиректор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музею Революції Ігор Пошивайло.

— 18 лютого в Українському домі відкриється тематична виставка «У фокусі подій». Це унікальні знімки 42 фотографів, які переживали революційні події пліч-о-пліч із протестувальниками, фіксуючи незабутні миті: героїчні, драматичні, людські. Ми також доповнимо фотовиставку експонатами з музею Революції Гідності, — розповів Ігор Пошивайло.

Згадали активісти і про те, що музей досі перебуває на стадії розробки. Хоча наказ уряду про його створення був виданий ще 2015 року, у працівників музею досі немає даху над головою, розповідає голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

— Наші експонати — їх більше двох тисяч  розкидані зараз по різних музеях. Для того, щоб нам виділили землю, створили проект самого музею, потрібні роки. І навіть десятки років. Ми не раз зверталися до представників влади, щоб вони дали нам дозвіл зробити тимчасовий виставковий зал в Українському домі. Але відповіді так і не отримали, —- обурюється В'ятрович.

В Українському домі згодні, що музей Революції Гідності важливий для нашої країни, але надати необхідну для експозиції площу не можуть.

— За рік у нас проходить більше чотирьох тисяч подій, половина з яких — соціального характеру. Ми завжди готові допомогти провести заходи, присвячені Майдану і Небесній Сотні, але віддати приміщення під постійну виставку не можемо — у нас його просто немає, — пояснює генеральний директор Українського дому Юрій Стельмащук.

Саме в Українському домі у неділю відбудеться ще один захід, присвячений героям Небесної Сотні, — вистава «Ми, Майдан», в якій будуть представлені Facebook-свідоцтва активістів Революції Гідності.

У понеділок, 20 лютого, о 10:00 на алеї Небесної Сотні пройде панахида, а о 17:00 організатори запрошують приєднатися до масштабної акції «Запали свічку пам'яті».

QHA