КИЇВ (QHA) -

З нагоди міжнародного Дня толерантності, який відзначають 16 листопада, «Коаліція з протидії дискримінації» озвучила список лауреатів на антипремію «Діскрімінатор року-2017», передає кореспондент QHA.

Антипремію в цьому році вручили у трьох номінаціях. З великим відривом у номінації «Язик мій — ворог мій» з найбільш дискредитивною заявою перемогу здобув мер Чернігова Владислав Атрошенко, який вважає "хворими, або не українцями" тих, хто не народив мінімум трьох дітей.

Таку заяву Атрошенко опублікував у вересні на Facebook, коментуючи скорочення населення в українських містах, зокрема у Чернігові.

Однак, за словами організаторів премії, Атрошенко, дізнавшись, що є номінантом, відразу ж подзвонив і зазначив, що мав на увазі зовсім інше, а журналісти і громадськість неправильно його зрозуміли.

— За свої слова публічні люди повинні відповідати, тому що ці слова не сказано десь на кухні. При цьому він повинен розуміти, що важливо не тільки те, що він сказав, а й те, як він це сказав, зазначила у коментарі журналісту QHA адвокат Ксенія Проконова.

У номінації "Реально Г" за найбільш дискримінаційний вчинок нагороду отримав ректор Педагогічного університету ім. Драгоманова за те, що замість навчання студентів змушували йти на молебень з нагоди Дня працівників освіти. Також активісти звернули увагу на те, що випадки дискримінації в цьому навчальному закладі почастішали. Як приклад вони навели те, що гендерний клуб, створений при університеті, не проіснував і кілька місяців. За їхніми словами, діяльності клубу заважали ультраправі, які постійно зривали зустрічі.

А ось в номінації "Дискримінація в законі", яку назвали найбільш небезпечною законодавчою ініціативою, яка може призвести до дискримінації, перемогла не одна людина, а група — і це Рада Церков і релігійних організацій. За словами засновників антипремії, діяльність цієї організації заважає прийняттю Стамбульської конвенції, яка захищає права жінок.

Також учасники заходу зазначили, що зараз тема дискримінації вже не така замовчувана, як раніше: люди розповідають один одному про неприємні випадки, намагаються взаємодіяти між собою. Наприклад, якщо перші заявки подавали виключно члени Коаліції з протидії дискримінації, то тепер це може зробити будь-який українець.

Нагадаємо, щорічна Антипремія «Діскрімінатор року — 2017» реалізується Коаліцією з протидії дискримінації в Україні за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Символ антипремії — це шори, що являють собою спеціальні пластини, які надягають на очі коням, щоб ті не могли дивитися на всі боки. Так активісти хочуть показати, що номінанти премії відзначаються зашореністю і обмеженістю своїх дій і поглядів.

QHA