КИЇВ (QHA) -

Волонтери у Києві відкрили центр допомоги ветеранам війни на Донбасі, покликаний допомогти у їхньому працевлаштуванні та перекваліфікації, передає кореспондент QHA.

Пошук роботи, перекваліфікація, навчання, психологічна підтримка у проходженні співбесіди — основні напрямки діяльності центру.

Ми з першого дня їздили на фронт. І ми активно допомагали, їздили туди щотижня. Але через пару років ми зрозуміли, що хлопцям потрібна допомога не тільки на фронті, але і тут, адже там ясно, які функції хто виконує і як. Вони за час служби випадають з процесу (працевлаштування у звичайному житті, — ред.), і їм дуже складно інтегруватися у мирне життя, розповіла співзасновник фонду Вікторія Воронович.

За її словами, найчастіше колишнім військовим пропонують працювати водіями, автослюсарями, пекарями-кондитерами, зварювальниками. Однак надійшли також вакансії інженера, економіста.

— Для початку ми складаємо резюме, зв'язуємося з комбатом або побратимом колишнього військовослужбовця, щоб зібрати загальну характеристику. Ми повинні знати, куди направляємо і кого, щоб не зіпсувати репутацію, — сказала Воронович.

Відкриття центру відбулося у п'ятницю, 1 грудня, при цьому, за словами Воронович, відвідали присвячений цій події вечір здебільшого дружини бійців, які зараз на фронті.

Нагадаємо, у Маріуполі колишній «азовець» відкрив міні-кав'ярню під брендом «Veterano coffee».

QHA