КИЇВ (QHA) -

У Києві відкрилася виставка портретів дітей, які вилікувалися від раку. Її організатором виступив благодійний фонд «Запорука», що займається підтримкою сімей, які зіткнулися з онкозахворюванням. На фото показані діти з Інституту раку у Києві, які перемогли недугу і сьогодні живуть звичайним життям.

— Все можна подолати, якщо є підтримка. Рак — не вирок. Але треба розуміти, що онкологія — це не тільки медикаменти, і щоб вилікуватися, дітям потрібні позитивні емоції, — розповідає засновник фонду «Запорука» Наталія Оніпко.

Центр «Дача», який організувала Наталія, надає рідним дітей кімнати, де вони можуть безкоштовно перебувати під час лікування.

— Кожна третя дитина, яка проходить лікування в інституті, проживає у нас в центрі. Зараз у нас знаходяться 6 сімей, але на жаль, ми не можемо допомогти усім, — каже вона.

За її словами, серед дітей, які перебувають у центрі, є також переселенці з тимчасово окупованих територій України, які приїздять до Києва на лікування через те, що не можуть отримати кваліфіковану допомогу у себе вдома.

— Коли тільки почалася війна, наш центр був переповнений — проживало близько 15 дітей, які, не зважаючи на всі страхи, приїхали до нас і розуміють, що Україна їх не кинула, — розповідає активістка.

У найближчих планах фонду зведення великого центру, де одночасно могли б перебувати 15 дітей разом із рідними.

QHA