КИЇВ (QHA) -

26 лютого на Майдані Незалежності пройшов численний мітинг солідарності з окупованих Кримом.

Кримські татари і активісти зібралися в центрі Києва біля стели на Майдані, де згадали жертв російської окупації. Організаторами мітингу став Меджліс кримськотатарського народу, Кримський ресурсний центр, Автомайдан та інші політичні та правозахисні організації.

— Чотири роки тому Меджліс кримськотатарського народу закликав усіх вийти і захистити територіальну цілісність України. Тоді там 15 тисяч людей захистили Крим в Україні і були впевнені, що з того дня набувають чинності всі органи влади. Тоді ніхто не знав, що вже вранці настане друга фаза відкритого вторгнення з боку Росії. Сьогодні нам дуже важливо давати підтримку людям, які залишилися у Криму, адже вони чекають на Україну. Ми зобов'язані з ними спілкуватися, — наголосив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у виступі перед присутніми .

На мітинг люди принесли з собою портрети жертв анексії: убитих і викрадених російськими силовиками активістів, а також політичних в'язнів.

— Я не могла залишатися осторонь, адже 26 лютого — день, коли мене позбавили батьківщини. Для мене це важливий день. Я впевнена, що Крим повернеться в найближчому майбутньому. Сьогодні про Крим мало говорять і українські ЗМІ, і українські політики. Ми кримські татари  зараз тут, у Києві, але я б хотіла, щоб у Криму кримські татари знали, що про них пам'ятають і піклуються,  розповіла учасниця мітингу Гульнара Абдулаєва.

Акції на підтримку окупованого Росією Криму проходять 26 лютого в ці дні в різних країнах: Туреччині, Польщі, Литві та інших.

Раніше QHA повідомляло, що у Берліні пройшла акція на підтримку жителів Криму.

QHA