КИЇВ (QHA) -

6 листопада у Києві пройшло розширене засідання Меджлісу кримськотатарського народу, в якому взяли участь члени Меджлісу, державні службовці, активісти, громадські діячі, представники Духовного Управління Мусульман Криму (ДУМК), діячі культури.

На засіданні були присутні нещодавно звільнені члени Меджлісу Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров.

Засідання Меджлісу кримськотатарського народу відвідав також кримськотатарський активіст, ветеран, 76-річний Сервер Караметов.

Виступаючи на початку засідання, Сервер аг'а розповів про свій одиночний пікет під стінами «Верховного суду Криму», за який його судили, і закликав кримських татар не боятися чинити опір окупантам.

Як повідомляло раніше QHA, Сервера Караметова затримали 8 серпня за одиночний пікет біля «Верховного суду» Криму. На момент затримання Караметов стояв біля будівлі суду з плакатом, на якому великими літерами було написано «Путін, наші діти — не терористи!», а також «Досить звинувачувати кримських татар». Підконтрольний окупаційній владі кримський суд дав активісту 10 діб арешту за нібито «непокору поліції» і оштрафував на 10 тис. рублів.

20 серпня, після 10-денного арешту, Сервер Караметов був звільнений.

Нагадаємо,  25 жовтня заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму, передали Туреччині

27 жовтня колишні в'язні прибули в Україну. В цей же день президент нагородив орденами Умерова і Чийгоза.

QHA