КИЇВ (QHA) -

У Києві на Софійській площі відбулися урочисті заходи з нагоди другої річниці створення Національної поліції України.

Привітати поліцейських прибув президент України Петро Порошенко, секретар РНБО Олександр Турчинов, голова МВС України Арсен Аваков та голова Національної поліції України Сергій Князєв.

Петро Порошенко зазначив, що сьогодні уявити Україну без Національної поліції абсолютно неможливо.

Варто нагадати, що з моменту створення Національної поліції, коли 4 липня 2015 року перших 2000 поліцейських встали на захист прав і свобод громадян, за два роки вдалося збільшити кількість поліцейських до 12 тисяч. І вже на сьогодні вони патрулюють у 32 містах країни. Пізніше була створена дорожня поліція, 60 екіпажів якої щодня патрулюють магістралі міжнародного та загальнодержавного значення.

— Це лише початок і частинка тих позитивних зрушень, які відбуваються в поліції і з поліцією. І я хочу подякувати партнерам, які разом з нами повірили в успіх Національної поліції. Це партнери з США, Канади, країн ЄС. Вони пишаються, що є співавторами наших найважливіших реформ. Бо замість корумпованої та неефективної служби внутрішніх органів ми разом створюємо систему, яка повинна гарантувати кожному громадянинові України, кожному, хто приїхав до нас, порядок і безпеку,  наголосив президент.

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять поліцейських, які загинули при виконанні своїх службових обов'язків.

Міністр МВС Арсен Аваков назвав День Національної поліції днем ​​порядку і служіння народу.

На урочистості запросили незвичайного поліцейського 4-річного Гліба, який бореться з непростою хворобою. Хлопчик мріє стати поліцейським.

Гліб впевнений, що якщо надіти поліцейську форму, то можна здолати злочинців і хворобу, сказав Аваков.

Міністр МВС вручив хлопчикові поліцейський жетон. Також здійснилася і маленька мрія Гліба  поїздка на патрульному мотоциклі.

Також на площі діє фотовиставка «До і після», де продемонстровано, ким працювали поліцейські Києва перед тим, як прийшли в поліцію.

Крім того, перед гостями заходу виступили музиканти поліцейського оркестру та зведеного колективу барабанщиць з Києва, Маріуполя і Харкова.

Нагадаємо, 2 липня 2015 року була офіційно створена Національна поліція України. Саме в цей день Верховна Рада прийняла закон про її створення. У листопаді 2015 року в ході реформи МВС міліція була офіційно перетворена в Національну поліцію. 4 липня 2015 року у Києві присягу на вірність українському народу склали 2 тисячі патрульних. Зараз уже 12 тисяч поліцейських патрулюють 32 українських міста.

QHA