КИЇВ (QHA) -

У Києві біля Київського апеляційного адміністративного суду відбулася акція «Лапи геть від Биківнянського лісу!».

Акція була приурочена до засідання Київського апеляційного адміністративного суду.

Там під головуванням судді Олени Губської почався розгляд позову до Київської міської ради про визнання незаконним детального плану території селища Биківня, яким відкривається дорога до вирубки і забудови 216 гектарів Биківнянського лісу.

Зазначимо, жителі селища Биківня протестують проти забудови лісу ось вже кілька років. На їхню думку, передавши під варварське вирубування Биківнянський ліс, влада погіршить екологічну ситуацію в лівобережній частині столиці.

За їхніми словами, корумповані депутати роздають землю в Биківнянському лісі по периметру вже вкрадених 200 га, щоб легітимізувати широкомасштабну вирубку "легень столиці" і провести комунікації за рахунок міського бюджету, відмовляючись брати до уваги волю жителів Биківні, які пропонують альтернативне рішення у вигляді купівлі введених в експлуатацію квартир для учасників АТО за кошти міського бюджету або будівництво малоповерхових будинків у промислових зонах селища.

— Цей судовий процес буде тягнутися ще півроку. Ми три роки в судах намагаємося припинити вирубку лісу, адже Україна посідає перше місце із захворювання органів дихання, туберкульозу, а тут вирубують ліс,  сказав один з активістів в інтерв'ю QHA.

Активісти зазначають, що під загрозою вирубки перебувають загалом понад 200 гектарів землі. Забудова Биківнянського лісу розпочалася ще в далекому 2007 році.

Як відомо, земельні ділянки в лісі планують виділити учасникам АТО, сім'ям героїв Небесної сотні. Однак жителі селища вважають, що для того, щоб забудуватися, необхідні колосальні гроші, і землю людям навмисно виділяють, щоб потім скупити за безцінь.

QHA повідомляло, що столичні активісти, які виступають проти забудов зелених зон, заявили про те, що їм регулярно погрожують забудовники, а правоохоронні органи фабрикують проти них кримінальні справи.

QHA