КИЇВ (QHA) -

Акція солідарності з російським політв'язнем Денисом Бахолдіним відбулася вчора, 10 березня, біля посольства РФ у Києві.

На плакатах учасників акції було написано: "Денис Бахолдін сидить в Росії за підтримку України", "Нагатінський суд не переходь межі", "Захиснику України — волю, окупантам — смерть". На акції були присутні близько 15 осіб.

Денис Бахолдін — громадянин РФ, який публічно виступав проти російської агресії і окупації частини території України.

— Наскільки я знаю, він був учасником АТО, добровольцем. Не думаю, що у Дениса замовна справа, просто він виявився не в тому місці і не у той час. Йому не закидають ніякої терористичної діяльності на території Росії, йдеться про його діяльність на території України, тобто, з юридичної точки зору його справа не обгрунтована. Я хочу привернути увагу до справи Дениса, і хочу, щоб українці звернули увагу на людей, які формально є громадянами Росії, але, тим не менш, підтримували Україну. Найближчим часом Дениса переведуть до Москви. Так як він — політичний, за Денисом встановили посилений контроль, постійне відеоспостереження та обшуки. Також його били. Але він дуже терпляче до всього ставиться, стоїчно до всього підходить, ніколи не скаржиться, — розповіла Людмила Глушко, одна з організаторів акції.

За інформацією соратників Бахолдіна, його звинувачують в участі в АТО, а також у причетності до «Правого сектора», який в Росії визнаний екстремістською організацією.

— Фактично його переслідують за підтримку України. Діяльність "Правого сектора" заборонена тільки в Росії, і в Росії його не могли за це заарештувати. Незважаючи на те, що акція у Києві досить нечисленна, я сподіваюся, що це все одно допоможе привернути увагу до справи Дениса. На жаль, неясно, як можна з юридичної точки зору домогтися його звільнення, адже він громадянин Росії, а значить обміняти його Україна не зможе, — розповів кореспонденту QHA Юрій, один з учасників акції солідарності.

Тільки за 2014 рік Дениса 10 разів затримували під час протестів проти влади РФ і російської агресії. Наприкінці 2014 року Денис поїхав в Україну.

Бахолдіна затримали рік тому на території Брянської області у березні 2017 року, куди він поїхав провідати свою родину. Влітку стало відомо, що 9 березня він був затриманий під час спроби нелегально перейти російсько-український кордон і поміщений у СІЗО. Відомо, що Дениса били, намагаючись отримати свідчення. Розглядом справи Бахолдіна займеться Нагатінський суд Москви — за місцем прописки підсудного. Зараз Денис перебуває у СІЗО–1 м. Брянська; йому загрожує до 6 років колонії за звинуваченням в «участі в екстремістському співтоваристві». Термін може збільшитися, якщо проти Бахолдіна буде порушено також справу за статтею «найманство». Тоді максимальний термін ув'язнення складе 10,5 років.

— Ми особливо не розраховуємо на допомогу влади України, хоча Денис був великим другом України. Шкода, що наша держава ніяк не підтримує людей, які підтримували Україну там, де в таких умовах це великий подвиг. Тому що виходити з одиночними пікетами, виходити в Росії з прапором України та говорити, що війна з Росією — злочин, таких людей дуже мало, — прокоментувала ситуацію Ірина, учасниця акції, подруга Дениса Бахолдіна.

Акції солідарності відбулися також у найбільших населених пунктах Росії, України, Німеччини, США та інших країн. У деяких містах активісти вийшли на одиночні пікети.

Нагадаємо, небайдужі вже виходили до російського посольства на підтримку Бахолдіна.

Раніше QHA повідомляло, що у Санкт-Петербурзі відбулися акції на підтримку політв'язнів. У Києві активісти вимагали звільнити українського режисера Олега Сенцова і заарештованих кримських татар.

QHA