КИЇВ (QHA) -

8 грудня на вулиці Героїв Небесної Сотні у Києві пройшла акція на підтримку незаконно засудженого у Криму українського активіста Володимира Балуха.

Організаторами заходу виступили Кримська правозахисна група та Кримський центр ділової та культурної спіпраці «Український дім».

Учасники акції розмістили банер на підтримку українського активіста над алеєю Героїв Небесної Сотні.

Розміщення банера на цьому місці символічне, оскільки Володимира Балуха позбавили волі після того, як в окупованому Криму він розмістив на своєму будинку разом з українським прапором табличку «Вулиця Героїв Небесної Сотні, 18».

8 грудня минає рік, як Володимир Балух перебуває у неволі. Окупаційна влада не змогла змусити активіста зняти прапор України і табличку "вулиця Героїв Небесної Сотні" з його будинку у кримському селі. Тому проти українського активіста сфабрикували справу. 8 грудня 2016 року Володимира Балуха незаконно заарештували.

Майже рік українець відсидів у СІЗО. 1 грудня адвокати домоглися для нього зміни запобіжного заходу на домашній арешт. Однак Володимиру заборонили виходити з дому, спілкуватися з дружиною, читати листи, користуватися Інтернетом і телефоном. Він не може пройти медичне обстеження для лікування захворювань серця, спини і нирок, які розвинулися внаслідок тривалого перебування у СІЗО.

Політично мотивована кримінальна справа проти нього триває, Балуху загрожує до 4 років позбавлення волі.

Нагадаємо, окупанти у Криму вирішили продовжити засідання «суду» у справі Володимира Балуха, незважаючи на його погане самопочуття.

6 грудня під час засідання Роздольненського районного «суду» у Володимира Балуха погіршилося самопочуття, у нього загострилися болі в області спини, тому йому було важко сидіти і стояти. Співробітники Федеральної служби виконання покарань відвезли активіста до лікарні.

QHA