КИЇВ (QHA) -

У Києві 8 лютого відбудеться вечір солідарності з українським героєм Криму, політичним в'язнем Володимиром Балухом, повідомляє Crimean Human Rights Group.

Цього дня у Володимира день народження, який він уже вдруге зустрічатиме в тюремній камері. Кримська правозахисна група запрошує усіх, хто хоче підтримати Володимира Балуха та його родину і виявити солідарність з ними, прийти на цей вечір.

У заході візьмуть участь: заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, український журналіст, громадський діяч, генеральний директор Національного газетно-журнального видавництва, голова громадської організації «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український Дім» Андрій Щекун, голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, на зв'язку за допомогою Skype-конференції будуть члени родини Володимира Балуха, його друг, співзасновник Українського культурного центру в Криму Вельдар Шукурджієв та адвокати активіста — Ольга і Дмитро Дінзе.

— На заході буде організований збір коштів на підтримку Володимира Балуха та його сім'ї. За час перебування Володимира за гратами стан здоров'я його літньої матері серйозно погіршився: їй важко самостійно пересуватися, не бачить одне око, вона потребує постійного догляду. Також необхідно регулярно передавати до СІЗО ліки та продукти харчування. Зібрані кошти будуть передані родині активіста, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Роздольненський районний "суд" в окупованому Криму засудив Володимира Балуха на 3 роки і 7 місяців позбавлення волі за його громадянську позицію.

Володимир Балух відбуватиме термін у колонії–поселенні. Українського активіста взяли під варту в залі суду. Балух у своєму останньому слові назвав окупаційний режим в Криму "людиноненависницькою системою" і заявив, що готовий до будь-якого рішення суду.

QHA