КИЇВ (QHA) -

З 27 липня в Києві стартував благодійний аукціон на підтримку українських політв'язнів. Як зазначив на брифінгу один із організаторів колишній політв'язень Геннадій Афанасьєв, акція, метою якої є збір 140 тисяч для закупівлі подарунків в'язням Кремля, проходить під неробочою назвою «Моя хата не скраю».

— Наша мета — передати подарунки всім нашим хлопцям, які знаходяться сьогодні в місцях несвободи в Росії. Нам треба зібрати 140 тисяч гривень. Одна передача — тільки 3 тисячі, — розповів співорганізатор акції Сергій Мокренюк.

Велика частина лотів — десятки вишитих картин, зроблених кримчанкою. Майстриня через свого сина передала роботи Геннадію Афанасьєву. Стартова ціна на лот - від 500 грн. Зібрані кошти будуть направлені на подарунки всім 48 українським в'язням у Росії.

Крім вишитих картин, на аукціоні заявлені ще два лоти — картина київської художниці та поїздка до Праги на 2 дня з професійним екскурсоводом.

Як відзначають організатори, політв'язням будуть відправлятися насамперед продукти харчування і якісь символічні речі — чашки з тризубом, сувеніри. Мусульманам замість заборонених продуктів додадуть релігійні атрибути, наприклад, килимки для здійснення намазу.

— Знаєте, релігія дуже підтримує там, вона об'єднує людей. Тому ми хочемо підтримати мусульман тим, що їм ближче. І нашим хлопцям відправити прості кухлики з тризубом, щоб вони могли з них пити чай або каву. Такі певні моменти підбадьорять їх, — сказав Геннадій Афанасьєв.

Підтримати акцію прийшов також легендарний «кіборг», який побував у полоні у бойовиків, командир Олег Кузьміних. Зараз він є співзасновником благодійного фонду Братів Кузьміних.

— На сьогодні на території «ДНР», «ЛНР» і Росії знаходяться 134 наших полонених братів. Їх вже можна назвати політв'язнями, тому що вони стали заручниками тієї політичної ситуації, яку влаштував президент РФ Володимир Путін. Тому обійти стороною цю акцію я не міг. Як не забули мене, я хочу, щоб не забули і їх, — додав він.

Через несприятливі погодні умови зустріч із колишніми політв'язнями перенесли на 13-е серпня о 18:00. Організатори запрошують всіх бажаючих приєднуватися до благодійної акції та взяти участь в аукціоні, який буде тривати до збору необхідної суми — 140 тисяч грн.

Варто зазначити, що через фотографії якість і красу картин не вдається передати. Крім того, що картини можна буде вибрати і придбати в групі заходу, організатори планують влаштовувати «домашні аукціони».

Як пізніше повідомив Геннадій Афанасьеф, за вечір вдалося зібрати вже 1700 грн.

Допомогти політв'язням можна і зараз:

ПриваБанк: 5167 9855 6006 4883

Афанасьєва Ольга Геннадіївна

QHA