КИЇВ (QHA) -

У столиці України розпочалося восьме засідання виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар, повідомив кореспондент QHA.

На засіданні присутні голова конгресу Рефат Чубаров, члени виконавчого комітету, члени ревізійної комісії і представники кримськотатарських діаспор з Туреччини, Румунії, Польщі, Литви, Киргизстану, Німеччини, Болгарії та США.

Рефат Чубаров оголосив список питань, які стоять на порядку денному.

Зокрема, сьогодні передбачається обговорення становища кримських татар в окупованому Криму та всесвітньої кампанії «Де Ервін?», присвяченої зниклим, убитим і заарештованим на півострові кримським татарам, а також заходів, приурочених до дня Депортації кримськотатарського народу 18 травня 1944 року, які будуть проводиться в Україні й інших країнах світу.

Один з головних пунктів порядку денного обговорення рішення Міжнародного суду ООН в Гаазі, який зобов'язав Російську Федерацію відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу в окупованому Криму.

Голова конгресу розповів присутнім про виконану за останні місяці роботу, зокрема, пов'язану з міжнародною діяльністю членів Меджлісу і проектами кримськотатарських активістів у сфері культури в Україні.

Рефат Чубаров відзначив роботу членів Меджлісу і громадських організацій у підготовці та проведенні мітингів до річниці окупації Криму, які пройшли в Києві, Анкарі, Стамбулі й інших містах.

Нагадаємо, Всесвітній конгрес кримських татар структура, що об'єднала кримських татар, які проживають на історичній батьківщині, в Криму, а також в діаспорі в різних країнах світу (Туреччина, Румунія, Польща, США, Канада, Литва, країни Західної Європи і Середньої Азії).

Перше засідання Всесвітнього конгресу кримських татар пройшло 9 травня 2009 року в Сімферополі/Акмесджиті, в ньому взяли участь 420 делегатів з 13 країн. Головою зборів було обрано Рефата Чубарова.

Друге засідання, на якому були присутні члени 180 громадських організацій кримських татар з 12 країн, уповноважені представники урядових кіл, громадських організацій і ЗМІ, відбулося 1-2 серпня 2015 року в Анкарі. На ньому було ухвалене рішення про створення Міжнародної громадської організації «Всесвітній конгрес кримських татар» з метою сприяння на міжнародній арені національним органам самоврядування кримськотатарського народу. Головою ВККТ був знову обраний Рефат Чубаров. Також були переобрані члени виконавчого комітету конгресу, до якого увійшов 21 представник, і члени ревізійної комісії.

Три перших засідання виконавчого комітету пройшли в Румунії та Україні (в Києві та селищі Чонгар Херсонської області), четверте засідання у Вільнюсі (Литва), п'яте засідання виконкому ВККТ відбулося в турецькому місті Ескішехір, шосте  в Києві 4-5 листопада 2016 року.

QHA