КИЇВ (QHA) -

З нагоди Міжнародного дня корінних народів світу 9 серпня Меджліс кримськотатарського народу, Міністерство інформаційної політики та Американський дім провели у Києві культурний вечір «Qırım akşami».

— Сьогодні захід, який ми проводимо з нашими партнерами з Американського дому, присвячене святкуванню вже на офіційному рівні Міжнародного дня корінних народів, який відзначається 9 серпня. Це ще один захід з точки зору просування і освіти культури корінного народу Криму кримських татар... Мені принципово нести цей символізм через себе. Це спроба продемонструвати, що так, корінний народ є! У нього є своя культура, історія і традиції, сказала співорганізатор вечора, виконуюча обов'язки міністра інформполітики Еміне Джапарова.

Крім приємної нагоди поспілкуватися, гості вечора змогли ближче познайомитися із самобутньою культурою кримських татар.

Родзинкою заходу стали виступи народних артисток Ленари Османової, Аліє Хаджабадінової і Ельзари Баталової, яка підкорила гостей своїми запальними танцями.

Не обійшлося і без популярного молодіжного панк-рок гурту «Шатур-Гудур»:

До уваги гостей були представлені етнокостюми і предмети побуту кримськотатарського народу від громадської організації «Алем», а також виставка про етногенез, історію та культуру кримськотатарського народу, яка була підготовлена ​​Естонським інститутом з прав людини, Міністерством інформаційної політики України, Кримськотатарським ресурсним центром за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії.

Організатори наголосили, що захід був проведений у рамках реалізації проекту публічної дипломатії кримських татар.

QHA