КИЇВ (QHA) -

На заході були присутні Надзвичайний і Повноважний Посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель, координатор TİKA в Україні та Криму Хаджі Байрам Болат, а також представники громадської організації турків-месхетинців в Україні, турецькі підприємці та громадські діячі.

Як передає кореспондент QHA, вшанувати пам'ять жертв спроби липневого державного перевороту у Туреччині прийшли лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, члени Меджлісу Гаяна Юксель, Різа Шевкієв, радник голови Меджлісу Ісмет Юксель, а також активіст Сінавер Кадиров.

Виступаючи перед присутніми, Мустафа Джемілєв підкреслив значущість вибору турецьких громадян на користь законної влади та демократії.

— Рівно рік тому у Туреччині відбулися події, які викликали почуття сорому і почуття гордості. Чому сорому? Тому що турецькі солдати націлили зброю проти державності і влади, обраної демократичним шляхом. Але почуття гордості виникає тому, що на вулиці вийшли прості люди і зупинили військових злочинців, — сказав Мустафа-аг'а.

У свою чергу Хаджі Байрам Болат нагадав про те, що пам'ять героїчно загиблих в ту ніч залишиться у пам'яті Туреччини навічно.

— Наш обов'язок зробити так, щоби пам'ять про полеглих ніколи не померла. Під керівництвом президента 15 липня була припинена підла спроба держперевороту. Нехай Аллах береже Туреччину від подібних зрад, а наша турецька республіка тільки міцнішає! сказав Болат.

Після завершення офіційної частини представники духовенства прочитали ду'а арабською та турецькою мовами.

Як повідомляло QHA, у п'ятницю в посольстві Турецької Республіки у Києві відбувся прес-сніданок напередодні річниці спроби перевороту у Туреччині за участю Надзвичайного і Повноважного Посла Туреччини в Україні Йонета Джана Тезеля, громадських діячів, українських дипломатів і представників зарубіжних дипмісій.

Під час сніданку йшлося про спробу перевороту в ніч з 15 на 16 липня 2016 року, організоване терористичним рухом FETÖ під керівництвом громадського діяча, проповідника Фетхуллаха Ґюлена.

Посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель нагадав хронологію кривавих подій тієї ночі і відзначив героїчну боротьбу турецького народу за демократію ціною життя сотень громадян країни.

Заходи з нагоди річниці заколоту в Туреччині розпочалися з 11 липня, коли громадяни країни відвідали могили жертв заколоту. Наступного дня у парламенті, виставкових залах великих міст і на станціях метро, ​​а також у турецьких дипмісіях за кордоном відкрилися фотовиставки про події річної давнини.

QHA