КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 4 вересня, о 19:00 біля будівлі Міністерства закордонних справ (пл. Михайлівська, 1) пройде акція-звернення, метою якої є висловлення підтримки жертвам геноциду мусульманського населення у М'янмі (Південно-Східна Азія). Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив муфтій Духовного управління мусульман в Україні «Умма» Саїд Ісмагілов.

— Мета зборів мирно, в рамках правового поля, висловити підтримку жертвам геноциду мусульманського населення рохінджа у М'янмі, через Міністра закордонних справ України і Уповноваженого представника України в ООН, а також закликати світову громадськість вжити дієвих заходів для припинення цієї бійні цивільного населення, написав він.

Як раніше повідомляло QHA, у штаті Аракан в М'янмі триває насильство щодо мусульман-рохінджа, що здійснюється урядовою армією і буддистськими націоналістами. Минулого тижня в районі проживання народу рохінджа на північному заході країни було спалено понад 2600 будинків.

Точна кількість загиблих встановити поки не вдається. Прес-секретар Європейської ради мусульман-рохінджа (ERC) Аніта Шуг повідомила, що у штаті Аракан у М'янмі за останні три доби в результаті атаки військових загинуло від двох до трьох тисяч мусульман.

Рохінджа етнічні бенгальці-мусульмани, переселені в Аракан у XIX початку XX століття британською колоніальною владою. При загальній кількості близько півтора мільйони людей на даний час вони складають більшість населення штату. Офіційна влада і буддистське населення вважають рохінджа нелегальними мігрантами з Бангладеш.

QHA