КИЇВ (QHA) -

Громадська організація "Крим SOS" випустила книгу під назвою "Енциклопедія репресій у Криму з моменту анексії Росією", де вперше систематизовано інформацію правозахисних організацій про порушення прав людини на анексованому півострові.

Як повідомила на своїй сторінці у Facebook співзасновник організації Таміла Ташева, книга буде передана в бібліотеки і державні інститути.

— Це дуже докладне видання, в якому вперше систематизовано інформацію правозахисних організацій, інформація зі ЗМІ про порушення прав людини в декількох категоріях: вбивства, насильницькі зникнення, катування та інші жорстокі, нелюдські або такі, що принижують гідність види поводження і покарання, політично мотивоване переслідування в рамках кримінального та адміністративного законодавства, написала вона.

Ташева висловила подяку правозахисним організаціям, і в першу чергу активістам у Криму і Меджлісу кримськотатарського народу, які фіксували всі ці порушення і надавали їм розголосу, а також представництва фонду Конрада Аденауера в Україні за можливість проведення дослідження та видання книги.

— Впевнена, що всі ці зафіксовані факти ляжуть в основу обвинувального вироку В.Путіну за злочини проти людяності, воєнні злочини під час процесу Міжнародного кримінального суду, зазначила вона.

Раніше QHA повідомляло, що українські правозахисники відправили до Кремля «несвяткові подарунки Путіну» — пакет звітів про порушення прав людини в окупованому Криму.

QHA