КИЇВ (QHA) -

У Києві презентували «Енциклопедію репресій у Криму з моменту анексії Росією». Як передає кореспондент QHA, до збірки увійшли найбільш кричущі випадки правопорушень в окупованому Криму.

— Ми презентуємо найповнішу збірка правопорушень у Криму, підготовлену «КримSOS». В Криму немає моніторингових місій, і ми не знаємо, що там відбувається. У цьому дослідженні зібрано інформацію про викрадення, суди і вбивства. Також описуються спільноти, яких переслідують, це кримські татари і українці, зазначила керівник Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Габріеле Бауманн.

У свою чергу уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв сказав, що інформацію про беззаконня у Криму треба дуже ретельно збирати, оскільки вона не лежить на поверхні.

— Навіть коли у людини зникає дитина, батьки бояться давати свідчення, щоб нічого не сталося з другою дитиною. Щоб виконати таку роботу, треба докласти багато сил і скрупульозності. Я хочу сказати кримчанам, що не треба боятися, треба кричати на весь світ, і тоді більше гарантій, що ви врятуєте своїх і чужих дітей. Наше головне завдання розвінчати брехню російської пропаганди для світової спільноти, показати реальні випадки порушення прав людини, наголосив він.

Представник Моніторингової місії ООН з прав людини Марк Божаник зазначив, що на даний момент складно відстежувати ситуацію з правами людини у Криму через відсутність доступу на півострів.

— Як ми моніторимо ситуацію у Криму? Ми підходимо творчо: говоримо з людьми, які туди їздять, спілкуємося з адвокатами, які знають, що там відбувається. При цьому ми робимо все, щоб наші джерела були анонімні. Для нас є чотири ключові моменти погіршення прав людини у Криму пов'язане з тим, що півострів опинився у правовому полі Росії, окупація обмежила місце для критики, кримські татари постраждали через окупацію, правопорушення залишаються безкарними. Такі дослідження це тільки перший крок, повідомив він.

Заступник координатора ГО «КримSOS» Євгенія Андреюк заявила, що у звіті акцент зроблений саме на найсерйозніші правопорушення.

Цей звіт обмежений, ми зосередилися на найсерйозніших правопорушення, таких як тортури, вбивства, політично мотивовані суди тощо, зазначила вона.

Вона додала, що «Енциклопедія репресій» з'явилася як реакція на міжнародний аналіз ситуації в окупованому Криму.

QHA