КИЇВ (QHA) -

Міжфракційне об'єднання Верховної Ради «ЄвроОптимісти» представило інтригуючі виступи народних депутатів з різних фракцій — Олексія Мушака, Олени Шкрум, Олени Сотник, Олексія Рябчина і багатьох інших.

Найбільше слухачів вразила промова співкоординатора МФО «ЄвроОптимісти» Олексія Мушака на тему «Легкі гроші, або Скільки важить мільйон доларів», в якій він торкнувся, на жаль, все ще актуальної теми корупції у парламенті.

Народний депутат Олена Шкрум доповнила промову свого колеги аналізом популізму як явища, яке, на жаль, теж присутнє у Верховній Раді, навівши як приклад роботу однієї з фракцій парламенту, проте зізналася, що і сама є «латентним популістом».

У своєму виступі Олена Сотник також згадала про гонитву за кількістю, а не якістю законопроектів і «обмін голосами» за законопроекти за принципом «сьогодні я голосую за твій законопроект, а завтра ти — за мій».

Окремо народна депутатка зупинилася на тому, що кількість непрофесійно підготовлених законопроектів з часом лише зростає, і іноді їх фізично неможливо обробити і вирішити, чи варто за них голосувати.

— На відміну від більшості людей, я ненавиджу п'ятниці, тому що дуже часто саме під кінець тижня тобі приходить лист від пана Парубія, що містить десь 70 законопроектів, з якими треба ознайомитися перед сесійним тижнем. Чи варто говорити, що до більшості з них немає висновків комітетів або вони ще взагалі не зареєстровані у парламенті?

Актуальну тему підняв на форумі ще один єврооптиміст Олексій Рябчин. Він співвідніс такі близькі в українському медіа-просторі поняття, як «активіст», «грантожер» і «політик-початківець», публічно розвінчавши міфи про молодих політиків.

Народний депутат Вікторія Войцицька не повністю погоджується зі своїм колегою. Міркуючи про те, як молодим політикам пробитися до вершин влади, вона поділилася з присутніми секретом перетворення «сотень мікронів на справжнього Макрона», таким чином обігравши тему останніх президентських виборів у Франції. При цьому Вікторія вважає однією з ключових проблем молодих політиків відсутність довіри один до одного.

— У нашій країні досі не з'явився лідер, тому що існує криза довіри, а політики все ще користуються принципом «розділяй і володарюй», — вважає Войцицька.

На закінчення заходу народні обранці презентували 12 революційних проектів законів, які повинні сприяти ширшому доступу на український ринок електромобілів, розвитку внутрішнього туризму, створення посади енергетичного омбудсмена, напавленню талановитих молодих чиновників на навчання за кордон з обов'язковим відпрацюванням в Україні та розвитку багатьох інших сфер життя України.

ФОТО: Facebook МФО «ЄвроОптимісти»

QHA