КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 20 квітня, Київська міська рада голосами 91 депутата прийняла за основу поданий «Свободою» проект рішення, яким вводиться тотальна українізація у сфері обслуговування Києва.

Рішення зобов'язує співробітників кафе, ресторанів, магазинів, контролерів, кондукторів та інших працівників говорити лише українською мовою, а також зробити обов'язковим меню і вивіски українською.

— Встановити, що у Києві мовою роботи... підприємств, установ та організацій комунальної форми власності є державна мова українська. Також рекламні оголошення, вивіски, плакати, афіші, повідомлення та інші форми аудіо- та візуальної продукції, цінники повинні виконуватися українською мовою. Якщо вивіска відображена іноземною мовою, то встановлення її має бути дозволене лише із зазначенням перекладу українською мовою або транслітерації шрифтом такого ж розміру, зазначив ініціатор рішення, «свободівець» Юрій Сиротюк.

QHA повідомляло, на початку січня в Раді зареєстрували законопроект №5670 «Про мову», який передбачає розширити сферу використання української мови і зробити її обов'язковою, передбачивши штрафи за порушення закону.

ФОТО: інтернет

QHA