КИЇВ (QHA) -

Вчора у Києві громадськість і журналісти підписали Меморандум про боротьбу із сексизмом в Україні. Про це координатор проекту Ліга захисту прав жінок Юлія Макарова розповіла у коментарі кореспонденту QHA.

Вона вважає, що сексизм присутній в усіх сферах життя, зокрема його дуже багато в рекламі і в політиці.

— Одна депутатка розповідала, що її колега чоловічої статі сказав їй, що жінкам не місце в політиці і Раді. Тобто, самі колеги не визнають жінок-депутаток як рівних і можуть собі дозволити ганебні вислови «дівки» або інші. Також при прийомі на роботу дуже часто роботодавець запитує про сім'ю та дітей, а не про професійні якості, сказала Макарова.

Експерт вважає, що сексизм призводить до того, що жінки і чоловіки починають конкурувати між собою, замість того, щоб допомагати один одному.

Ми навесні проводили дослідження, яке показало, що жінку не сприймають як керівника, політика і управлінця. І ми дійшли висновку, що сексизм це перший крок до насильства. І багато хто через неправильну рекламу сприймає жінок як товар у красивій обгортці. Після чого чоловіки сприймають жінок лише як предмет сексуального задоволення і не більше, — зауважила вона.

Як зазначила Макарова, прояви сексизму в першу чергу стосуються жінок, і поділяються на кілька типів. Перший з них об'єктивізація жіночого тіла і виставлення його напоказ.

Другий тип популяризація гендерних стереотипів, наприклад, що жінка повинна сидіти вдома, бути домогосподаркою, або що чоловік повинен ходити в спортзал і бути накачаним, розповіла вона.

За її словами, головне завдання Меморандуму боротьба з дискримінацією, домашнім і гендерно обумовленим насильством, просування принципів рівних можливостей в економічній сфері, гендерного балансу у суспільно-політичному житті і боротьба з проявами сексизму.

QHA