КИЇВ (QHA) -

Завтра, 28 березня, о 13:00 у Національному науковому центрі «Інститут аграрної економіки» у Києві відбудеться круглий стіл на тему «Сучасний стан та перспективи розвитку сільського господарства тимчасово окупованого Криму».

Організаторами заходу є Меджліс кримськотатарського народу, Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки», Інформаційне агентство QHA («Кримські Новини»), а також політики, чия діяльність пов'язана з Кримом, і провідні вітчизняні вчені-аграрії.

На засіданні круглого столу обговорять наслідки тимчасової окупації півострова для аграрного сектора економіки України та Автономної Республіки Крим, нинішній стан сільського господарства Криму, першочергові заходи і потреби післяокупаційного розвитку сільського господарства Автономної Республіки Крим.

Модератором виступить директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко. До участі в заході запрошені народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, члени Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, Гаяна Юксель, Абмеджит Сулейманов, керівники та провідні вчені наукових установ Національної академії аграрних наук України, вищих навчальних закладів аграрного спрямування, які досліджують проблеми, пов'язані з Автономною Республікою Крим.

Відзначимо, що Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в Києві як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень і підготовки наукових кадрів.

Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру. Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень і підготовка кадрів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у 2017 році виробництво продукції сільського господарства в окупованому Криму впало на 5,7%.

При цьому загальний обсяг виробництва продукції сільського господарства у 2017 році склав 57,5 ​​млрд рублів. З них 67% — це продукція рослинництва, інші 33% — тваринництва.

QHA