КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 1 вересня українські мусульмани відзначають початок і перший день свята Курбан-Байрам. У приміщенні Ісламського культурного центру для здійснення святкової молитви зібралося близько півтори тисячі мусульман.

Перед проведенням намазу була зачитана проповідь про історію свята. Далі мусульмани здійснили намаз, після нього для дітей була організована роздача подарунків.

Протягом усього дня на території культурного центру будуть проходити святкові заходи. Зокрема, для жінок буде організовано ярмарок, на якому можна буде придбати мусульманську жіночий одяг, а також зробити розпис хною. Для чоловіків підготовлена ​​спортивна програма.

 — Щороку кількість мусульман в Україні зростає, і я бачу на це дві причини — перша — це відродження релігійних традицій. До свого коріння, до своїх традицій приєднуються все нові та нові сім'ї, які за часів СРСР не могли вільно сповідувати свою релігію. А друга причина — це те, що є багато мусульман-переселенців, які переїхали до Київської області з Криму і Донбасу, і вони складають значну частину тих людей, які прийшли сьогодні на намаз, — сказав голова Духовного управління мусульман України Саїд Ісмагілов.

Курбан-Байрам — ісламське свято закінчення паломництва до святинь ісламу, що проводиться через 70 днів після свята Ораза-Байрам.

QHA