КИЇВ (QHA) -

Жителі Києва звернулися до міської влади з ініціативою перейменувати вулицю Миколи Семашка у Святошинському районі столиці на честь українського філософа Мирослава Поповича, який помер 11 лютого. Петиція для збору підписів опублікована на сайті Київської міської ради.

— Микола Семашко був одним з тих, хто створював радянську систему охорони здоров'я. У той же час на вулиці, яка носить його ім'я, прожив останні роки свого життя видатний український філософ і мислитель Мирослав Попович, який був одним із засновників Народного руху в Україні, почесним доктором Київського національного університету імені Тараса Шевченка, почесним професором Національного університету «Києво-Могилянська академія» та одним з учасників ініціативної групи «Першого грудня», що об'єднала відомих інтелектуалів та громадських діячів, — зазначив автор петиції Олександр Рябцев.

Він додав, що перейменування вулиці стало б ще одним кроком до декомунізації столиці.

QHA повідомляло, що помер український філософ, директор Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України Мирослав Попович.

Він вивчав проблеми прав і свобод людини, становлення відкритого суспільства, формування ідеології та ідейно-політичних засад держави, стан суспільної свідомості у посткомуністичній Україні, особливості української нації та національної ментальності, шляхи гармонізації міжнаціональних і міжетнічних відносин.

QHA