КИЇВ (QHA) -

З фасаду магазину «Емпоріум» ну вулиці Грушевського, 4, біля Європейської площі в Києві були змиті відомі патріотичні графіті, намальовані під час Революції гідності, які в народі прозвали «іконами революції».

Про це на своїй сторінці в Фейсбуці написала журналістка Тетяна Висоцька

Товстосуми-власники магазину «Емпоріум» на початку вулиці Грушевського тихенько знищили революційні патріотичні графіті, які протрималися на стіні будівлі майже 3,5 року, — йдеться в повідомленні.

Керівник магазину Ігор Доценко у коментарях під її постом назвав змиті графіті «типовим стріт-артом, який час від часу прибирають комунальні служби».

Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович пообіцяв звернутися в поліцію і Генпрокуратуру у зв'язку з цим інцидентом. Він нагадав, що, згідно з наказом Мінкультури № 869 від 15.10.2014 «ікони революції» є пам'ятником історії.

О 15:00 користувачі соціальних мереж почали викладати фотографії, на яких видно, що вхід в елітний магазин розгромлений. Відповідні фото розмістив фотограф Владислав Содель в Twitter. Невідомі запалили шини та розмалювали будівлю написами «Не зітреш», «Тут був Майдан» та іншими, а також розбили скло магазину.


Нагадаємо, графіті із зображеннями Тараса Шевченка, Івана Франка і Лесі Українки з'явилися на фасаді магазину «Емпоріум» під час Революції Гідності 2013-2014 рр.

ФОТО: Фейсбук Тетяни Висоцької

QHA