КИЇВ (QHA) -

У Києві створять робочу групу з розробки змін до законодавства щодо визнання свідоцтв про народження і смерть, виданих окупаційною владою Криму.

Рішення про це ухвалено на засіданні круглого столу «Шляхи усунення дискримінації в сфері реєстрації фактів народження і смерті осіб на окупованих територіях України», яке відбулося сьогодні.

У заході під головуванням першого заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юсуфа Куркчі взяли участь представники неурядових правозахисних організацій та прокуратури Автономної Республіки Крим.

У своєму виступі представник прокуратури, начальник відділу представництва інтересів громадян і держави в суді Віталій Секретар поінформував про проблемні питання, які виникали під час здійснення прокуратурою представництва інтересів дітей в судах у справах про встановлення фактів народження на тимчасово окупованій території півострова Крим та шляхи їхнього вирішення.

Секретар виступив ініціатором внесення змін до чинного законодавства з метою забезпечення максимального сприяння жителям АР Крим та м. Севастополя у реалізації їхніх прав.

Раніше QHA повідомляло, що за весь період окупації Криму в Україні офіційно зареєстровано лише близько 5 тис. випадків смерті і народження людей на півострові, що відповідає 10 — 15% від загальної кількості.

QHA