КИЇВ (QHA) -

У суботу, 21 січня на Майдані Незалежності відбулася акція «Стоп Путін! Стоп війна!». Десятки небайдужих активістів вийшли на головну площу країни, щоб висловити свої вимоги до лідера РФ — припинити російську агресію, звільнити українських в'язнів, і повернути Крим.

Організаторами акції виступили громадські об'єднання «Сила людей» та «Всесвітній рух патріотів». Попередня акція за участі даних об'єднань відбулася у Києві 15 жовтня минулого року, коли на Майдані Незалежності президенту РФ була відправлена символічна посилка з іграшковими солдатиками.  

Головний посил акції адресований європейській спільноті, щоб він вплинув на дії російського лідера на території України. Однак, як зазначають організатори, боротися з впливом Росії може і кожен українець, припинивши користуватися російськими банками і фірмами.

 Кожен з нас може зупинити Путіна. Це система, а не особистість. Наприклад, наші хлопці зараз особисто зупиняють цю систему на сході України. Також у центрі України у нас іде війна із системою Путіна, яка хоче підірвати нашу країну зсередини. Тому ми закликаємо всіх людей не користуватися російськими банками та іншими фірмами для того, щоб зупинити відтік грошей, щоб за наші податки не вбивали наших же хлопців,  вважає координатор громадської організації «Дія» Дмитро Паньшин, передає кореспондент QHA.

На акцію прийшли як прості громадяни, так і політики. Серед них опинилася і народний депутат Надія Савченко, широко обговорювана останнім часом через публікацію повного списку українських в'язнів, а також неоднозначною позицією щодо анексованого Криму. Виступити Савченко на мітингу не дали.

— Я не організовувала цю акцію, але я завжди буду приєднуватися до них, оскільки до цього подібні заходи влаштовувалися і на мою підтримку, що дуже допомагало. Я вірю, що це дасть сили усім нашим хлопцям, які зараз перебувають у місцях несвободи, і це припинить війну, переконувала журналістів Савченко.

Крім цього, у мітингу взяли участь і дружини українських в'язнів. Одна з них, Вікторія Пантюшенко, чий чоловік Богдан уже два роки перебуває у полоні, зневірилася в тому, що Україна зможе найближчим часом звільнити його. Вона точно знає, що її чоловік перебуває у Донецькій області у колонії №97, однак про його стан вона дізнається від місій ООН, а не від держави.

За 2016 рік було звільнено лише 17 людей, і це дуже невеликий результат, бо там зараз перебуває близько 60 людей, ми точно знаємо, де вони, чекають на своє звільнення, і десять з них чекає вже два роки... Я вже втомилася вірити, і не бачу зараз жодних особливих дій і результатів від держави, ділиться Пантюшенко.

Крім Києва, у акції взяли участь також усі великі міста України, і багато країн з численною українською діаспорою. Серед них  більшість європейських країн, Канада, США і Австралія.

 Ми пишемо листи до Європарламенту, ОБСЄ та інші міжнародні організації. Нам відписуються, що будуть допомагати, знають про проблеми України, і будуть розглядати пункти, пов'язані з нашою країною. На нас звертають увагу, - поділилася активістка Ірина Фонбург.

Як запевнили організатори, подібні акції будуть проходити і надалі, для того, щоб привертати увагу всього світу до проблем України.

Нагадаємо, акція «Стоп Путін! Стоп війна!» проходить у більшості великих міст України, а також зарубіжних міст за участі української діаспори та активістів, яким небайдужа доля України. Учасники акції закликають світову спільноту посилити тиск на Росію задля відновлення миру у Європі.

QHA