КЕРЧ (QHA) -

В окупованій Росією Керчі 9 березня відбудуться заходи, присвячені 204-й річниці від дня народження українського поета і художника Тараса Шевченка. Про це сьогодні, 7 березня, заявили у прес-службі "міської адміністрації" Керчі.

Урочистості відбуватимуться з ініціативи української громади міста.

О 9:00 ранку відбудеться покладання квітів до пам'ятника Шевченку в однойменному сквері. Після цього, в читальному залі бібліотеки ім. Бєлінського відбудеться захід «Шевченко — художник». На ньому організатори хочуть показати українського патріота і борця з російською окупацією не тільки як поета, а й як художника.

Нагадаємо, 9 березня виповнюється 204 роки з дня народження патріота, українського поета, художника, борця проти російської окупації Тараса Шевченка. 10 березня виповнюється 157 років від дня смерті українського пророка. Усе своє свідоме життя він боровся з кріпацтвом і російською окупацією України.

Внесок Шевченка в національну культуру українського народу величезний, його ім'ям названо багато вулиць, проспектів і площ не тільки в Україні, але й у багатьох країнах світу.

Сьогодні для українців на окупованих Росією територіях в Криму і на Донбасі Шевченко залишається символом української державності та національної приналежності. 9, 10 березня, а також 24 серпня у День національної незалежності до його пам'ятників несуть квіти на знак протесту і надії на швидку деокупацію.

QHA