СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Розпорядженням капітана порту Керч від 25.08.2017 № АБ-90-р з 18:00 29 серпня відновлюється судноплавство у Керченській протоці, закрите з 27 серпня на час транспортування та установки залізничної арки Кримського моста, повідомляє portnews.ru.

Відзначається, що заборона на судноплавство у протоці знята «у зв'язку з достроковим завершенням частини операції, пов'язаної з буксируванням і установкою до штатного місця арочного залізничного прольоту (моста)».

Підйом залізничного арочного прольоту Кримського моста на фарватерні опори — на висоту 35 м від рівня моря — був виконаний вранці 29 серпня.

Як повідомлялося раніше, у Керченській протоці в районі зведення мостового переходу на три доби, з 27 серпня до 30 серпня 2017 року, було заборонено плавання суден.

Внаслідок цього до вечора 29 серпня біля Керченської протоки зібралася черга з 28 судів, які очікували можливості проходження Керч-Єнікальського каналу. За даними Служби управління рухом суден морського порту Керч, на якірних стоянках в очікуванні проходження по каналу знаходиться 24 транзитних судна з боку Чорного моря і 4 судна — з боку Азовського моря.

Нагадаємо, що в Міністерстві України вважають, що використання моста призведе до значного зменшення заходів кораблів у морські порти Маріуполь і Бердянськ, як наслідок зниження вантажообігу і гальмування їх розвитку. РФ, споруджуючи міст через Керченську протоку, обмежує прохід суден у порти Маріуполя і Бердянська за габаритами. Судна висотою 33 і більше метрів вже з серпня 2017 роки не зможуть пройти через нього.

ФОТО: інтернет

QHA